6 نکته طلایی برای انتخاب گردنبند مناسب
Share on whatsapp
انتشار مقالات در واتس اپ
Share on pinterest
انتشار مقالات در پینترست

6 نکته طلایی برای انتخاب سایز گردنبند مناسب

گردنبند یکی از زیباترین زیورهایی است که مورد علاقه خانم‌ها و بسیاری از آقایان است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمان رفتن به یک مهمانی یا عروسی گردنبندهای مختلفی را به دور گردن خود امتحان می‌کنید تا ببینید کدام سایز گردنبند مناسب شما است. با دانستن نکته‌های طلایی می‌توانید هنگام انتخاب اندازه گردنبند، بهترین آن را که مناسب تیپ و لباس شما است را انتخاب و استفاده کنید.

تاثیر سایز گردنبند در زیبایی تیپ و استایل شما:

تصور کنید یک لباس شب با یقه باز و توردار پوشیده‌اید و آویز زیبای گردنبند شما بین تورهای آن گم شده است. دغدغه شما نیز در زمان مهمانی بیرون آوردن آویز از لابه‌لای تورهای لباستان است. اگر انتخاب گردنبند برای شما چنین دردسرهایی به دنبال داشته باشد، به‌طور یقین انتخاب اشتباهی بوده است.

انتخاب درست سایز گردنبند با توجه به گزینه‌های مختلفی صورت می‌گیرد که یکی از آنها لباسی است که پوشیده‌اید. اگر اندازه گردنبند شما متناسب با لباس، بلندی قد، اندام و موارد مختلف دیگری صورت گیرد، بر روی پیکر شما بهتر نمایان خواهد شد. در نتیجه زیبایی شما را نیز دوچندان خواهد کرد.

 

سایز گردنبند چیست و روش اندازه‌گیری آن چگونه است؟

سایز گردنبند اندازه آن به سانتی‌متر یا اینچ است. برای اندازه‌گیری سایز هر گردنبند باید ابتدا قفل آن را باز کنید. سپس آن را روی یک سطح صاف قرار دهید و از سر تا ته آن را اندازه بگیرید. البته دقت کنید که حلقه قفل را هم باید مانند بقیه زنجیر اندازه‌گیری کنید. اگر در ایران زندگی می‌کنید، اندازه زنجیر خود را به سانتی‌متر، و اگر در کشورهایی مانند آمریکا زندگی می‌کنید، اندازه آن را به اینچ بدانید.

روش اندازه گیری گردنبند
اندازه گیری دور گردن

 اندازه‌گیری سایز گردن:

نخستین نکته برای دانستن سایز گردنبند مناسب شما دانستن سایز گردن شما است. برای این کار باید دور گردن خود را اندازه بگیرید. برای اندازه‌گیری دور گردنتان یک متر نواری را به دور گردن خود بپیچید و اندازه دور گردن را به‌صورتی مشخص کنید که متر به‌طور کامل به گردن شما چسبیده باشد. اکنون به عدد به‌دست‌آمده 5 تا 10 سانتی‌متر اضافه کنید. سایزی که به دست می‌آید، سایز متوسط گردنبند شما است.

خرید طلا کم اجرت

ممکنه این مقاله هم براتون جذاب باشه

خرید طلا کم اجرت

راهنمای سایز گردنبند یقه ای :

گردنبند یقه ای زنانه 14 اینچ یا 35 سانتی‌متر طول دارد و دور گردن کیپ می شود و مناسب لباس های یقه باز می باشد.

راهنمای سایز گردنبند یقه ای زنانه

راهنمای سایز گردنبند چوکر :

گردنبند چوکر  زنانه 16 اینچ یا 40 سانتی‌متر طول دارد و کمی از گردنبند یقه ای آزادتر می باشد.اکثر خانم ها می توانند از این سبک گردنبند استفاده کنند هر چند برای خانم های گردن بلند مناسب تر است.

راهنمای سایز گردنبند چوکر زنانه

راهنمای سایز گردنبند پرنسسی :

گردنبند پرنسسی  زنانه 18 اینچ یا 45 سانتی‌متر طول دارد و بر روی استخوان ترقوه قرار می گیرد.این سبک گردنبند مناسب همه خانم ها می باشد و برای هر لباسی مناسب است.

راهنمای سایز گردنبند پرنسسی زنانه

راهنمای سایز گردنبند نمایشی :

گردنبند نمایشی  زنانه 20 الی 24 اینچ یا 50 الی 60 سانتی‌متر طول دارد و بین استخوان ترقوه و نیم تنه بالا قرار می گیرد.مناسب لباس های رسمی و لباس های روزمره می باشد.

راهنمای سایز گردنبند نمایشی زنانه

راهنمای سایز گردنبند اپرا :

گردنبند اپرا زنانه 28 الی 36 اینچ یا 70 الی 90 سانتی‌متر طول دارد و روی نیم تنه یا کمی زیر آن قرار می گیرد.مناسب لباس های یقه بلند و لباس شب می باشد.

راهنمای سایز گردنبند اپرا زنانه

راهنمای سایز گردنبند طنابی یا کمندی :

گردنبند طنابی یا کمندی زنانه 36 الی 42 اینچ یا 90 الی 105 سانتی‌متر طول دارد و معمولا بر روی وسط نیم تنه قرار می گیرد.مناسب لباس های رسمی شیک و لباس شب.

راهنمای سایز گردنبند طنابی یا کمندی زنانه

راهنمای انتخاب سایز گردنبند مردانه :

اندازه‌های استاندارد گردنبند آقایان با خانم‌ها کمی متفاوت است. بیشتر مردان دارای قد بلندتر و اندام درشت‌تری از زنان هستند. به همین دلیل هم سایزهای مورد استفاده آقایان کمی بزرگ‌تر از سایزهای گردنبند خانم‌ها استضمن اینکه همه سایزها برای انواع لباس و تیشرت اسپرت مناسب می باشد.

توجه داشته باشید که استفاده از زنجیرهای بدون آویز 50 سانتی‌متری در بین مردان بسیار معمول است. این اندازه گردنبند بین دو دکمه بالای پیراهن مردان قرار می‌گیرد و جلوه خوبی بر روی گردن آقایان دارد. اما اگر گردنبند شما دارای آویز است، زنجیری در اندازه 55 تا 63 سانتی‌متر مناسب‌ترین اندازه برای شما است. در این حالت، آویز گردنبند شما در وسط سینه‌تان قرار می‌گیرد

این اندازه از گردنبند بسیار خوش‌فرم در بالای پیراهن شما قرار می‌گیرد.

معمول‌ترین اندازه برای گردنبند مردانه بین 50 تا 55 سانتی‌متر است. این سایز از گردنبند در استخوان ترقوه قرار می‌گیرد و می‌توان آن را روی پیراهن یا زیر آن پوشید.

گردنبندی با این اندازه در وسط سینه شما قرار می‌گیرد و با مدال و آویز بسیار زیبا دیده می‌شود. این سایز از گردنبندهای مردانه را نیز می‌توان بر روی پیراهن یا داخل آن به گردن کرد.

بزرگ‌ترین سایز گردنبند مردانه مخصوص پوشیدن در روی لباس است. بهتر است زنجیر این اندازه از گردنبند پهن‌تر و درشت‌تر باشد تا بیشتر به چشم بیاید.

راهنمای سایز گردنبند برای مردان
لیست انواع گردنبند

ساخت گردنبند سفارشی با بهترین قیمت

لیست انواع گردنبند

راهنمای انتخاب سایز گردنبند بچه گانه :

بهترین سایزهای گردنبند برای کودکان، اندازه‌ای بین 14 تا 16 اینچ، یا 35 تا 40 سانتی‌متر است. کودکان قدِ کوتاه‌تر و گردن‌هایی باریک‌تر دارند. بدین ترتیب گردنبند مناسب آنها هم باید کوتاه‌تر باشد.

انتخاب اندازه گردنبند با توجه به نوع پوشاک شما

یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که هنگام انتخاب اندازه گردنبند باید به آن توجه داشته باشید، لباسی است که به تن دارید:

روی لباس‌هایی با یقه بسته، هر نوع گردنبندی را می‌توانید به گردن بیاویزید.

روی پوشاکی با یقه باز هم انتخاب عمل بیشتری دارید. هر گردنبندی که پائین گردن تا بالای خط یقه شما قرار بگیرد، می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

برای لباس‌هایی با یقه گرد و کمی باز، گردنبندهایی مناسب است که زنجیرشان متوسط تا بلند باشند.

گردنبند مناسب لباس‌های ساده با یقه اسکی یا گرد، گردنبندهایی مانند پلاک و زنجیر است.

روی پیراهن‌هایی با یقه هفت، سینه‌ریزهایی با اندازه کوتاه، یا گردنبندهایی با اندازه بزرگ‌تر که پائین هفتی یقه قرار بگیرند، بهترین انتخاب است.

روی لباس‌هایی با سنگ‌دوزی‌های زیاد، گردنبند شما خیلی هم به چشم نمی‌آید. در چنین شرایطی بهتر است از بازی رنگ‌ها کمک بگیرید تا گردنبند شما جلوه‌گر شود. برای مثال اگر تم پیراهن شما مشکی است، از گردنبندی با نگین آبی درخشنده، قرمز یا رنگی دیگر استفاده کنید تا روی لباس شما جلوه‌گر شود.

اگر یقه لباس شما از چین و دراپه پر شده، گردنبند شما باید بالای آنها و روی گردن شما قرار بگیرد تا دیده شود.

انتخاب اندازه گردنبند با توجه به اندازه استاندارد آن :

گاهی اوقات نمی‌توانید اندازه زنجیر مورد نظرتان را پیدا کنید. در چنین شرایطی بهتر است از بین اندازه‌های استاندارد گردنبند، سایزی را انتخاب کنید که نزدیک‌ترین اندازه به سایز مورد نظر شما باشد. برای مثال اگر سایز گردن شما 43 سانتی‌متر است، شما باید سایز پرنس را انتخاب کنید که 45 سانتی‌متر است.

انتخاب اندازه گردنبند متناسب با قد شما :

یکی از گزینه های مؤثر در انتخاب سایز گردنبند، بلندی قد شما است. بلندی گردنبند را متناسب با اندازه قد خود انتخاب کنید. گردنبندهای خیلی کوتاه مناسب افراد بلندقد با گردن بلند نیستند. برعکس آن هم صادق است، یعنی افرادی با قد نه‌چندان بلند هم بهتر است از گردنبندهای خیلی بلند استفاده نکنند.

البته ملاکی برای این انتخاب وجود دارد که می‌توانید آن را در نظر بگیرید:

افرادی با قد 155 تا 162 سانتی‌متر بهتر است از گردنبندهایی با سایز 40 تا 50 سانتی‌متر استفاده کنند.

افراد بین 162 تا 170 سانتی‌متر می‌توانند از هر سایز گردنبندی استفاده کنند.

افراد بلندتر از 170 سانتی‌متر هم بهتر است از گردنبندهای بلند استفاده کنند تا هماهنگی بیشتری با بلندی قد آنها داشته باشد.

انتخاب اندازه گردنبند متناسب با فرم بدن شما :

فرم بدن شما هم عامل دیگری در انتخاب سایز مناسب گردنبند برای شما است. اگر فرم بدن شما باریک است، بهتر است از زنجیرهای خیلی پهن استفاده نکنید. زنجیرهای باریک هم روی گردن شما خود را به‌خوبی نشان می‌دهند. اما اگر شما گردنی توپر و تپل دارید، زنجیرهای نازک جلوه چندانی روی گردن شما نخواهند داشت. بهترین زنجیر برای شما زنجیری است که ضخیم‌تر باشد و بر روی گردن شما نمایان‌تر شود.

همچنین اگر تمایل دارید نیم‌تنه بالایی شما بیشتر دیده شود، گردنبندی به گردن خود بیاویزید که آویز آن بین یقه و ناف شما قرار گیرد. یعنی زنجیر 50 تا 55 سانتی‌متری برای شما مناسب است.

انتخاب اندازه گردنبند متناسب با فرم صورت شما :

همان‌طور که رنگ و مدل لباس شما روی چگونه دیده شدن بدن شما در دید دیگران تاثیرگذار است، اندازه گردنبند هم روی چگونه دیده شدن صورت شما مؤثر است. اندازه گردنبند می‌تواند صورت شما را پهن‌تر، باریک‌تر، کوتاه‌تر یا کشیده‌تر از فرم واقعی آن نشان دهد. پس اگر دوست دارید تصویر شما در دید دیگران کمی متفاوت باشد، به این نکته‌ها توجه کنید:

* اگر چهره شما به‌اصطلاح قلبی‌شکل است، یعنی بالای صورت شما پهن‌تر است و در پائین به چانه تیزی می‌رسد، سایز چوکر مناسب شما است. البته اگر صورت  شما شبیه مستطیلِ کشیده است، باز هم گردنبند چوکر یا گردنبند 35 تا 40 سانتی‌متری از بهترین انتخاب‌ها برای شما به شمار می‌رود.

* برخلاف مورد بالا، گردنبند چوکر مناسب چهره‌های گرد و دایره‌ای نیست. گردنبندهای چوکر بلند نیستند و صورت‌های گرد را گردتر و پهن‌تر نشان می‌دهند. پس اگر چهره شما گرد است، از گردنبند سایز اپرا یا بلند استفاده کنید تا چهره شما را کشیده‌تر نشان دهد.

* اگر فرم صورت شما بیضی است، انتخاب آزادانه‌تری در اختیار شما است. هرکدام از سایزها را که دوست دارید و با قد شما متناسب‌تر است را انتخاب کنید.

انتخاب اندازه گردنبند متناسب با فرم صورت شما

سخن پایانی درباره انتخاب سایز گردنبند :

در پایان بهتر است یک نکته دیگر را خاطرنشان کنیم. قانون‌های مختلف درباره سایز گردنبند را بخوانید و از آنها کمک بگیرید. اما نگذارید قانون‌ها دست و پای شما را ببندند و از اعتمادبه‌نفس شما کم کنند. همه قانون‌ها را خودتان نیز بیازمایید و اگر دیدید با قانون‌شکنی زیباتر می‌شوید، پس قانون‌ها را بشکنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on whatsapp
انتشار مقالات در واتس اپ
Share on pinterest
انتشار مقالات در پینترست

آخرین مطالب

فرق طلا و جواهر
انواع دستبند طلا زنانه را بشناسید
معرفی انواع مختلف طلا و طلا رنگی
خرید اینترنتی طلا-راهنمای جامع آپدیت 1401
جواهر و طلا مدل قلب چه نمادی است؟
آشنایی با طلا سفید