جواهر و طلا مدل قلب چه نمادی است؟
Share on whatsapp
انتشار مقالات در واتس اپ
Share on pinterest
انتشار مقالات در پینترست

جواهر و طلا مدل قلب چه نمادی است؟

قبل از پرداخت به معنا نماد جواهر و طلا مدل قلب به نماد قلب ❤ در فرهنگ‌های مختلف می پردازیم

از دهه ۱۸۰۰ تا کنون قلب سمبل و نماد عشق شناخته شده است. در متون اساطیری و مذهبی باستانی قلب نمادی از المانهای الهی و عرفانی است. این نماد تبدیل به یک طرح برجسته در اقلام لوکس و زیورآلات شده است. نقش قلب همچنین در نشان‌های خانوادگی، ورق‌های بازی، شانه، صندوق‌های چوبی، دسته‌های شمشیر، مکان‌های مراسم تدفین، حکاکی‌ها، کنده کاری‌ها و نشانه‌های چاپی ظاهر شد. از نماد قلب کاربردهای عملی و غریب بسیار زیادی می‌شد که بیشتر از همه – البته نه همه – مربوط به عشق بود.

از نظر فیزیکی نیز قلب خون رسانی را به نقاط مختلف بدن انجام می‌ دهد و در واقع هسته‌ی وجود انسان است. از همین رو، در همه‌ی فرهنگ‌ها وقتی دو نفر می‌خواهند علاقه و عشق خود را به یکدیگر نشان دهند از شکل و نماد قلب استفاده می‌کنند.

عشق احساسی است که در دوره‌های مختلف سعی کرده‌اند تا حالت‌های مختلف عشق را که تجربه کرده‌اند با کلمات بیان کنند. اما وقتی کلمات در برابر این احساس کم می‌آورند به نشانه‌ها پناه می‌بریم و از نشانه ❤ در پیغام های خود استفاده می کنیم.

انگشتر قلبی طلا
انگشتر قلبی طلا

 

جواهر و طلا مدل قلب چه نمادی است؟

نماد قلب در طراحی طلا و جواهرات نیز به یک طرح پرطرفدار و برجسته تبدیل شده است و طراحان جواهر با استفاده از شکل ساده قلب، طرح‌های خلاقانه و شگفت‌انگیزی را می‌سازند. طلا مدل قلب هیچگاه از مد نمی افتد چرا که مفهوم عمیقی را در خود دارد. طلا و جواهرات قلبی شکل را افراد به مناسبات مختلف ممکن است تهیه و یا به عنوان طلای هدیه ای برای عزیزانشان سفارش دهند. از همین رو طلا طرح قلب یک تصویر سمبلیک است که احساس علاقه و عشق را دربر دارد.

طلا طرح دو قلب

از جمله مدل های پرطرفدار طلا و جواهرات قلبی می توان به طلا دو قلب ❤ ❤ اشاره کرد. برخی بر این باورند این طرح سمبلی از عشق و علاقه دو فرد نسبت به هم و عشق دو طرفه و متقابل است و برخی این طرح را به معنا اینکه عشق هرگز تمام نمی‌شود و این چرخه تا ابد ادامه دارد، می شناسند.
هدیه طلا شکل قلب (انگشتر طرح قلب (انگشتر مدل قلب)، گردنبند طرح قلب (گردنبند مدل قلب)، دستبند طرح قلب (دستبند مدل قلب)، آویز طرح قلب (آویز مدل قلب)، گوشواره طرح قلب (گوشواره مدل قلب)، سرویس طرح قلب (سرویس مدل قلب)) به همسر و یا یک فرد نشان‌دهنده‌ی علاقه و عشق و هدیه به والدین یا هدیه به فرزند نمادی از عشق و احساس جاری بین آنهاست.

طلا طرح دو قلب
طلا طرح دو قلب

طلا طرح بی‌نهایت قلب

یکی از طرح‌های پرطرفدار دیگر، طلا و جواهر طرح بی‌نهایت قلب است. طلا شکل بی‌نهایت قلب بیشتر برای هدایای عروسی ، نامزدی و سالگرد ازدواج انتخاب می‌شوند.

ما در فروشگاه آنلاین و گالری طلافروشی و طلاسازی آپر، طرح‌های بسیار متنوعی از طلا شکل قلب را عرضه می کنیم و یا می توانید هر طرح و مدلی از طلا را که در ذهن دارید به مجموعه طلاسازی آپر سفارش دهید تا با کمترین زمان و بهترین کیفیت و قیمت مناسب طلا ی مورد نظرتان را بسازید ، همچنین بسیاری از طرح های طلا های ظریف و سبک مناسب طلا کادویی در آرشیو فروشگاه اینترنتی طلا فروشی و طلاسازی آپر موجود می باشد که می توانید سفارش گذاری نمایید.

طلا طرح بی نهایت قلب
طلا طرح بی نهایت قلب

آدرس کارگاه طلاسازی و طلافروشی آپر در تهران در جمهوری واقع در خیابان جمهوری رو به روی سفارت انگلیس پاساژ گلشن طبقه 1 پلاک 44 می باشد.

به کیفیت و قیمت خود مطمئن هستیم با ما تماس بگیرید تا برای همیشه مشتری آپر شوید:

  @uperjewelry

09125228353

  02166713229

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on whatsapp
انتشار مقالات در واتس اپ
Share on pinterest
انتشار مقالات در پینترست

آخرین مطالب

فرق طلا و جواهر
انواع دستبند طلا زنانه را بشناسید
معرفی انواع مختلف طلا و طلا رنگی
خرید اینترنتی طلا-راهنمای جامع آپدیت 1401
جواهر و طلا مدل قلب چه نمادی است؟
آشنایی با طلا سفید