تاثیر کاهش وزن بر تغییر سایز انگشتر طلا در تهران چیست؟
Share on whatsapp
انتشار مقالات در واتس اپ
Share on pinterest
انتشار مقالات در پینترست

تاثیر کاهش وزن بر تغییر سایز انگشتر طلا چیست؟

تغییر سایز انگشتر طلا در تهران

شاید تاکنون این سوال برای تان پیش آمده باشد که آیا کاهش وزن تاثیری بر تغییر سایز انگشتر دارد؟! شما چه فکر می کنید؟ پاسخ این سوال، قطعا بله می باشد. زیرا همانطور که تمام قسمت های بدن، چربی را در خود ذخیره می کنند؛ انگشتان دست نیز از این عمل مستثنی نیستند و به دلیل ذخیره ی چربی، هنگامی که کاهش و یا افزایش وزنی صورت بگیرد،

انگشتان دست نیز لاغر و چاق شده و سایز و اندازه ی آنها تغییر می کند. البته یادآوری این نکته حائز اهمیت است که میزان چربی ذخیره شده در انگشتان در مقایسه با میزان چربی ذخیره شده در سایر اعضای بدن، بسیار ناچیز است. اما همین مقدار کم هم باعث تغییر سایز حلقه و انگشتر و اندازه ی انگشتان دست می شود.

طلاسازی آپر می تواند در این زمینه (تعمیر و تغییر سایز انگشتر طلا در تهران) به شما یاری دهد.

خالی از لطف نیست که بدانیم چه عواملی موثر در کاهش وزن هستند. رعایت چه نکاتی در هنگام اندازه ی گیری سایز انگشتان و تغییر سایز انگشتر لازم و ضروری هستند؟ چگونه طلاسازان می توانند سایز انگشترهایی که دوست میدارید را، متناسب با سایز انگشتان تان تغییر دهند؟ چه طلاسازی و یا طلافروشی را برای تغییر سایز هر حلقه و یا انگشتر انتخاب کنید؟

تغییر سایز انگشتر طلا
تغییر سایز انگشتر طلا

رابطه ی تغییر سایز انگشتر با کاهش وزن چیست:

به جرات می توان گفت که در ازای هر 10 کیلوگرم کاهش وزن، تغییر سایز انگشتر نیز دو سایز خواهد بود. البته این مقدار کاهش وزن و تغییر سایز انگشت در همه یکسان نیست. زیرا بدن های افراد با یکدیگر متفاوت هستند و برخی حتی با کاهش وزن نیز، هیچ گونه تغییری در تغییر سایز انگشتان و انگشترهای شان نخواهند داشت. از عوامل موثر در لاغر شدن انگشتان دست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   افزایش و بالا رفتن سن و لاغری به دلیل آن:

کاهش وزن به دلیل کهولت سن باعث لاغر شدن انگشتان دست می شود و گاهی نیز با باریک شدن انگشتان همراه است. در هر دو صورت چه انگشتان دست لاغر شوند و چه باریک، شاهد تغییراتی در سایز انگشتر خواهیم بود.

روش های کوچک کردن انگشتر طلا
روش های کوچک کردن انگشتر طلا

روش های کوچک کردن انگشتر

  •   رژیم گرفتن در برخی افراد و در برخی مواقع باعث تغییر سایز حلقه و انگشتر می شود؛ اما همیشه هم، چنین نیست.
  •   تغییرات آب و هوایی نیز باعث لاغر شدن انگشت و تغییر سایز انگشتر میشود.
  •   باریک شدن انگشتان به دلیل کاهش آب بدن یکی دیگر از دلایل تغییر سایز انگشتر است.

چربی زیر پوست انگشتان چه مزایایی دارد:

چربی زیر پوست در انگشتان باعث پهن و توپر جلوه دادن انگشتان دست می شوند. چنانچه چربی های زیر پوست انگشتان از بین برود، انگشتان دست نیز استخوانی و لاغر جلوه خواهند کرد. اینکه کدام انگشتان زیباتر هستد، انگشت های پهن و توپر، یا انگشت های لاغر و استخوانی؟! پاسخ به این سوال کاملا شخصی است. فقط کافیست که بدانید که با کاهش و یا افزایش وزن تان بسیار آسان و راحت می توانید فرم انگشتان تان را تغییر دهید.

وظیفه ی اصلی و مهم چربی زیر پوست انگشتان علاوه بر درشت نشان دادن انگشتان دست، محافظت از استخوان ها و رباط انگشتان نیز است. خون در چربی انگشت ها نیز در جریان است همانگونه که در چربی شکم و یا دیگر قسمت های بدن این گونه است. حتی در قسمت هایی مثل پاشنه ی پا و یا زانو ها نیز چربی وجود دارد و کار خون رسانی و محافظت از استخوان ها و رباط ها را به عنده دارند.

روش هایی  تغییر سایز انگشتر کدامند؟

فرض می کنیم که به هر دلیلی شما دچار کاهش وزن شده اید و سایز انگشتر تان نیز تغییر کرده است. اکنون که با تغییر سایز انگشتر مواجه شده اید چه باید کرد؟ چندین روش به شما پیشنهاد داده می شود:

  1. اولین راه این است که برای تغییر سایز انگشتر به طلافروشی مراجعه کنید. طلافروش با اندازه گیری سایز انگشتان، سایز انگشتر را نیز متناسب با آن تغییر میدهد. روش کار این گونه است که بخشی از حلقه که اضافی است را بریده و کنار می گذارند. بعد از آنکه سایز انگشتر به اندازه ی دلخواه تبدیل شد، دو سر آن را به شکل دایره به هم چسبانده و با هویه محکم و تثبیت می کنند. البته تغییر سایز انگشتان به چنین روشی هم با کاهش وزن انگشتر همراه است که مقرون به صرفه نیست و هم انگشتر جدید استحکام قبل را ندارد. یعنی امکان شکستن و جدا شدن انگشتر از مکان جوش داده شده بسیار زیاد است. اما ظاهر انگشترتان با انگشتر قبلی تفاوتی ندارد.
کوچک کردن سایز انگشتر با استفاده از چسب سیلیکون
کوچک کردن سایز انگشتر با استفاده از چسب سیلیکون
  1. روش دیگر این است که از ابتدا انگشتری را خریداری کنید که قابلیت تغییر سایز داشته باشد و با چاق و لاغر شدن تان به آسانی بر روی انگشتان تان فیکس شود.
  2. روش دیگر این است که از چسب استفاده کنید تا به آسانی بتوانید سایز انگشترتان را تغییر دهید.

مگر تغییر سایز انگشتر با چسب نیز ممکن است؟

برخی ترجیح می دهند که برای تغییر سایز انگشتر به طلا فروشی مراجعه نکنند و در منزل با استفاده از چسب سیلیکون حلقه و یا انگشترشان را تنگ تر کنند و سایز آن را متناسب با سایز انگشت شان سازند. تغییر سایز هر انگشتر با استفاده از چسب برای انگشتانی که لاغر شده اند این گونه است که مقداری از چسب را درون حلقه ی انگشتر بریزید تا به صورت برآمده شود. سپس با استفاده از یک چوب، سطح چسب را کاملا صاف و صیقلی کنید. اکنون نوبت این است که منتظر بمانید تا چسب خشک شود، البته دو روز طول می کشد. لازم به ذکر است که مدت زمان لازم برای خشک شدن چسب سیلیکونی متفاوت است و به نوع چسب بستگی دارد.

نکات بسیار مهم درباره ی اندازه گیری سایز انگشت به هنگام تغییر سایز انگشتر چیست:

نکاتی وجود دارد که لازم است به هنگام تغییر سایز انگشتر از آنها آگاه باشید، اما این نکات کمی عجیب هستند.

  •   برای اندازه گیری سایز انگشت تان به هنگام تغییر سایز انگشتر، زمان اندازه گیری سایز انگشتر را در نظر بگیرید؛ زیرا بسیار مهم است. آیا می دانستید که در تمام ساعات شبانه روز سایز انگشتان تان یکسان نیست؟! کمی عجیب است اما لازم است بدانید که بعدازظهر و شب انگشتان تان سایز واقعی و استاندارد دارند.  اندازه گیری سایز انگشتان در صبح سایز نادرستی را به شما ارائه می دهد.
تغییر سایز انگشتر در منزل
تغییر سایز انگشتر در منزل
  •   اندازه گیری تغییر سایز انگشتر را در هوای متعادل انجام دهید، زیرا آب و هوا در تغییر سایز و قطر انگشتان موثر است. در هوای سرد قطر انگشتان کاهش می باید و برعکس در هوای گرم سایز و قطر انگشتان افزایش می یابد.
  •   آگاه باشید که نمک نیز باعث متورم شدن انگشتان می شود. بنابراین هنگام اندازه گیری تغییر سایز انگشتان این نکته را نیز در نظر بگیرید.

خرید ، تعمیر طلا و تغییر سایز انگشتر طلا در تهران

قطعا با هر تغییر وزن (کاهش یا افزایش ) با تغییر سایز انگشتر نیز روبرو خواهید شد. مسلما اگر انگشترتان طلا باشد و یا حتی طلا هم نباشد ولی آن را دوست داشته باشید؛ نمی توانید آن را دور بیندازید و یا از آن استفاده نکنید. شما می توانید انگشتر تان را به طلا فروشی برده ، بفروشید و انگشتر جدیدی خریداری کنید. اما ممکن است که انگشتر برای شما بسیار مهم و خاطره انگیز باشد. در چنین موقعیتی با تغییر سایز حلقه و انگشتر می توانید مشکل تان را حل کنید. تغییر سایز انگشتر پیچیده است و نیاز به تجربه و دقت کافی دارد.

طلافروشی و طلاسازی آپر به شما اطمینان می دهد که در هنگام تعمیر طلا، خرید انگشتر طلا و یا تغییر سایز آن متناسب با خواسته ی شما کار را انجام دهد. طلاسازی آپر انگشترتان را درست مثل روز اول و حتی زیباتر و بهتر از گذشته به شما برمی گرداند.

به کیفیت و قیمت خود مطمئن هستیم با ما تماس بگیرید تا برای همیشه مشتری آپر شوید:

  @uperjewelry

09125228353

  02166713229

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on whatsapp
انتشار مقالات در واتس اپ
Share on pinterest
انتشار مقالات در پینترست

آخرین مطالب

فرق طلا و جواهر
انواع دستبند طلا زنانه را بشناسید
معرفی انواع مختلف طلا و طلا رنگی
خرید اینترنتی طلا-راهنمای جامع آپدیت 1401
جواهر و طلا مدل قلب چه نمادی است؟
آشنایی با طلا سفید